Connect with us

Wavemag

Slovák Denes Toth debutuje so svojim EP Impulz v berlínskom vydavateľstve Mono.Noise

Music news

Slovák Denes Toth debutuje so svojim EP Impulz v berlínskom vydavateľstve Mono.Noise

Slovák Denes Toth debutuje so svojim EP Impulz v berlínskom vydavateľstve Mono.Noise

Slovenský DJ a producent zaujal nemecký label Mono.Noise, na ktorom debutuje so svojim novým EP Impulz. Vypočuť si ho môžeš aj na Spotify.

V berlínskom vydavateľstve Mono.Noise vyšlo debutové EP Impulz z hudobnej produkcie talentovaného a medzinárodne obsadzovaného slovenského DJa a producenta Denesa Totha. Novinka prináša impulz v podobe melodického housu, ktorá ťa roztancuje doma i v kluboch.

Denes Toth je ostrieľaným DJom, po ktorom často siahajú nielen doma, ale i v zahraničí. Úspech za mixpultom mu však nestačí, preto sa Denes rozhodol vydať svoje prvé EP, ktoré presvedčilo berlínsky label Mono.Noise. Ten pod svojou hlavičkou združuje viaceré známe mená elektronickej hudobnej scény, ako napríklady Martin Eyerer, Erly Tepshi, Tony Casanova, Naeiiv, Daniele di Martino či Guzy.

Denes má za sebou už jednu úspešnú spoluprácu so zahraničným labelom. Liverpoolske vydavateľstvo Circus Recordings mu v minulosti vydalo remix skladby Pleasure Defined od Yousefa. Teraz však prichádza s vlastnou tvorbou, EP s príznačným názvom Impulz, ktoré obsahuje dve skladby – rovnomenný track (Impulz) a Globus.

Impulz zaujal už v demo verzii, kedy sa mu dostalo sympatickej podpory prostredníctvom videa producentskej dvojice Undercatt, ktorí na svojich sociálnych sieťach v priamom prenose vyhľadávali zaujímavé demo nahrávky. Ako prví ešte vlani v novembri upozornili na výrazný tanečný potenciál skladby, ktorej predpovedali úspešnú budúcnosť na klubovej scéne. Neskôr Impulz podporilo viacero zahraničných mien, napríklad Super Flu, James Zabiela, Guzy, Bebetta, či Marco Faraone.

Premiéra tracku Impulz
Skladba Impulz bola premiérovaná na americkom hudobnom kanály Electronic Groove.

Premiéra tracku Globus

Obe skladby mali špeciálne uvedenie. Prvú oficiálnu premiéru mal track Globus na francúzskej hudobnej platforme Sweet Music.

Debutové EP Impulz
Kompletné EP Impulz vyšlo v nemeckom Mono.Noise, v ktorom vydávajú viacerí špičkoví umelci. V hudobnom katalógu vydavateľstva sa vynímajú zvučné mená ako Martin Eyerer, Erly Tepshi, Tony Casanova, Naeiiv, Daniele di Martino či Guzy.

DENES TOTH

DJ, producent, zakladateľ úspešnej série večierkov elektronickej hudby Moody a neoblomný popularizátor kvalitnej domácej a zahraničnej nezávislej elektronickej hudby v rozhlasovom vysielaní, aj prostredníctvom webových stránok Moodyverse Music Blog, hudobného blogu, ktorý vymyslel, založil a vedie. Na hudobnej scéne sa pohybuje 20 rokov. Talentovaný slovenský umelec sa svojimi DJskými setmi zameranými na melodickú house music presadil na domácej aj zahraničnej scéne. Pravidelne vystupuje po boku svetových mien na Slovensku, v Českej republike a v Maďarsku, o čom svedčia line-upy festivalov B my Lake, Sziget, Balaton Sound, Grape, či Beats for Love. Tento rok zdieľal spoločné pódium s viacerými špičkovými umelcami z najuznávanejších vydavateľstiev na svete. So Solomunom a s Hernanom Cattaneom si zahral pri Balatone, s Adriatique vystúpil v klube Akvárium v Budapešti, na party Balaton Piknik hral po boku Jana Blomqvista a Kollektiv Turmstrasse. Najbližšie má namierené do Zvolena, kde 12. 11. zahrá na jubilejnom 100. vydaní legendárnej noci Funken Gruven a do Cinema Hall Budapest, kde 27. novembra vystúpi spolu s producentským duom Mathame a s Glowal.

Zdroj: PR

More in Music news

To Top