Connect with us

Wavemag

Slovenský producent Denes Toth vo výbere svetovej špičky

Music news

Slovenský producent Denes Toth vo výbere svetovej špičky

Slovenský producent Denes Toth vo výbere svetovej špičky

Denes Toth získava medzinárodný rešpekt v rámci melodickej vlny nezávislej elektronickej tanečnej hudby  

 

Nie je bežné, že kluby a festivaly po celom svete rozoznieva slovenská hudba, a že sa tracky producenta nezávislej tanečnej elektronickej hudby pochádzajúceho zo Slovenska objavia vo výbere svetovej špičky.

Melodic house & techno / alebo melodický house a techno / je na scéne nezávislej elektronickej hudby ustálený pojem, vo svete sa mu venuje viacero úspešných vydavateľstiev vrátane Afterlife, Innervisions či Diynamic, a melodická vlna má samozrejme fanúšikov aj na Slovensku. Výrazne ju môžeme vnímať vďaka značke Moody, ktorú vedie DJ a producent elektronickej hudby Denes Toth.

Medzinárodný úspech slovenského producenta
Denes Toth tento rok oslavuje dvadsiate výročie hudobnej kariéry. Presadil sa ako DJ, producent elektronickej hudby a organizátor série Moody eventov špecializujúcich sa na účasť domácich a zahraničných hostí melodického house a techna.

Slovenský umelec sa pravidelnému bookingu teší na domácej scéne, v rámci krajín Vyšehradskej štvorky, aj na širokej medzinárodnej scéne. Vystúpil na viacerých dôležitých pódiách v spoločnosti veľkých mien z celého sveta – spomeňme napríklad Solomuna, Adriatique, Mathame, Johna Digweeda, či Kollektiv Turmstrasse. Okrem toho sa zviditeľnil aj producentsky, najvýznamnejšie vo vydavateľstvách Circus Recordings v Liverpoole a v Mono.Noise v Berlíne.

Najnovšie má Denes Toth ďalší dôvod na radosť, keďže jeho novučičké skladby (ktoré ešte len čaká vydanie) zahrali vo svojich setoch jeho viacerí slávni producentskí kolegovia, menovite Tale of Us (Afterlife), Adriatique (Siamese) a Innellea (Afterlife, Innervisions, Diynamic).

Adriatique: Ministry of Sound a VOLT https://www.facebook.com/denes.toth/videos/517397966759160/
Švajčiarske duo Adriatique je nepochybne jedným z najznámejších mien na scéne. Sú rodenými selektormi, svoje neomylné výbery najlepších doposiaľ neopočúvaných trackov predvádzajú v osobitých setoch v špičkových európskych kluboch a na festivaloch po celom svete. Svoje publikum najnovšie zoznamujú aj so skladbou Denesa Totha. Doteraz ju zahrali v legendárnom Ministry of Sound v Londýne a v milánskom klube VOLT.

Adriatique

Innellea: Keinemusik Radio Show  https://soundcloud.com/keinemusik/keinemusik-radio-show-by-innellea-15042022
Nemecký DJ a producent Innellea je už dlhšie na vzostupe, vo vydavateľstvách Afterlife, Innervisions, Atomnation či Voltaire vydáva jeden hit za druhým, práve dokončil celosvetové turné Distorted Youth. Aj Innellea si všimol producenta zo Slovenska, keďže tento rok vystúpili spolu už dvakrát: raz na Malte a raz v Budapešti. Jeden Jeden z nových trackov Denesa Totha zahral v mixe pre Keinemusik Radio Show (ak si chcete track vypočuť, nájdete ho cca v 31. minúte), na klubových akciách začal hrávať aj Denesov druhý zatiaľ nezverejnený track. https://www.facebook.com/denes.toth/videos/319635750337706/

Innellea & Denes Toth

Tale of Us: Reworks Agora Tale of Us @ Reworks Agora, Greece
Do tretice zarezonovalo meno Denes Toth u Tale of Us! Fanúšikom nezávislej tanečnej elektronickej hudby a melodického house & techna je nemecká producentská dvojica dobre známa, svojím vydavateľstvom Afterlife dlhodobo určuje smerovanie súčasnej tanečnej hudby. Denesov dosiaľ nevydaný track zahrali Tale of Us na festivale Reworks Agora v Grécku.

Denesa Totha môžeme najbližšie počuť na Moody noci v Bratislave, ktorá sa uskutoční 10. 6. na petržalskom Sundecku, kde vystúpi aj dánsky hudobný producent Denis Horvat, zahrá tiež Daniel Blade z Malty a slovenský štvorlístok doplní dvojica PLUSplus (Moody) a Konik. Okrem toho sa pod hlavičkou Moody môžeme tešiť na letné denné plavby po Dunaji, na srbského zástupcu vydavateľstva Afterlife Coeusa, ktorý mal v Bratislave vystúpiť v máji (kvôli rodinným dôvodom musel svoje účinkovanie na Moody odvolať).

 

More in Music news

To Top