Connect with us

Wavemag

Takmer 70% DJov si z pandémie odnáša niečo pozitívne

PLUS

Takmer 70% DJov si z pandémie odnáša niečo pozitívne

Takmer 70% DJov si z pandémie odnáša niečo pozitívne

Nová štúdia z UK zistila, že DJi počas karantény nezaháľali a využívali čas na zdokonaľovanie svojich skills.

Firma Pirate Studios sa skontaktovalo so svojimi zákazníkmi a pýtalo sa ich rôzne otázky, aby zistili viac o aktuálnom stave odvetvia. Napriek tomu, že pandémia nepriaznivo ovplyvnila životy takmer všetkých, DJov nevynímajúc, sú ich zistenia zväčša optimistické. Väčšina DJov sa zhoduje v tom, že čas, ktorý strávili v lockdowne dobre využili.

Spomedzi respondentov až 69% uviedlo, že hrali počas tohto obdobia na profesionálnej akcii, 73% z nich dúfa v profesionálnu kariéru v hudbe po skončení. Medzi respondentmi boli kluboví DJi, svadobní DJi a ďalší DJi či promotéri, ktorí dôsledky karantény zažili na vlastnej koži.

70% DJov vďaka covid-19 získalo priestor na ďalší tréning. Takmer tretina z nich svoju pozornosť presunula a zamerala sa na produkciu hudby. Viac času na produkciu je hlavným dôvodom pre 67% DJov, ktorí vnímajú pozitívny vplyv lockdownu na ich život.

Ďalším pozitívom pandémie je určite nárast počtu DJov, ktorí streamujú na Twitch a iných platformách. Nielenže vďaka tomu DJi zostali v kontakte so svojimi fanúšikmi, ale pre mnohých sa to stalo zdrojom príjmu. Okrem iného to otvára ďalšie možnosti do budúcnosti pre virtuálne eventy.

Pirate Studios uvádza, že 31% respondentov si kúpilo kontrolér, 26% zakúpilo DJský softvér, 11% si zaobstaralo CDJs a 8% zvolilo gramofóny. Až 53% z opýtaných uviedlo, že začínali na kontroléroch, ale 73% z nich prišlo na CDJs.

Prieskum má však aj tienisté stránky. Štvrtina (26%) DJov sa domnieva, že bude pre nich zložitejšie dosiahnuť full-time kariéru v hudobnom priemysle práve kvôli pandémii.

Určite to bol pre všetkých náročný rok, ale veríme, že už vidno svetielko na konci tunela, preto nevešajte svoje slúchadlá na klinec a poďte sa s nami podeliť, čo dobré si z pandémie odnášate vy.

Celá štúdia je dostupná tu.

 

Autor: Shiwave

More in PLUS

To Top