Connect with us

Wavemag

Takto sa tešia na Moonlight 2019 slovenskí DJi!

PLUS

Takto sa tešia na Moonlight 2019 slovenskí DJi!

Takto sa tešia na Moonlight 2019 slovenskí DJi!

Halovka Moonlight 2019 je už o necelé tri týždne tu. My sa veľmi tešíme do Prievidze, kde 17. mája vystúpi v slovenskej premiére na Slovensku, Claptone. Okrem neho sa však na troch stageoch predvedie až 25 slovenských DJov. My sme sa ich spýtali 2 dôležité otázočky.

1. Čo pre teba osobne znamená Moonlight?
2. Ako sa pripravuješ na svoj set na Moonlight 2019?

ALEXEY

Moonlight vnímam od začiatku ako top projekt u nás, je to ukážka toho, ako sa to má robiť a ako zanechať v ľudoch silný feeling, ktorý naozaj ponúka. Zároveň som ešte viac hrdý, že som Prievidžan:)

Chcem, aby pozostával najmä z novej, neobohranej hudby. Keďže môj smer je underground a štýlovo sa motám najviac okolo melodic housu, tak si dám záležať na správnej selekcii trackov, aby som svojim warm upom správne odštartoval tento ročník. Takže na set sa pripravujem tak, že počúvam hudbu. 😉

Aby ste vedeli, na čo sa môžete od Alexeya tešiť, spoznajte ho vďaka záznamu setu zo zimnej edície putovnej party Fiesta.

DKO & SHANGY

Moonlight pre nás znamená najväčšia a zároveň najlepšia halová akcia, na ktorej sme boli posledné dva roky súčasťou publika a poriadne sme si to užili. Sme nesmierne radi, že sme dostali šancu práve na tomto festivale, kde sa zgroupujú partie z celého Slovenska a medzi nimi veľa našich kamošov a že práve tu sa budeme môcť na YoungBlood STAGE odprezentovať sa ako DJs.

Na Moonlight sa nijako špeciálne  nepripravujeme. Snažíme sa byť stále aktuálni, no na druhú stranu vytiahneme aj nejakú tu „staršiu“ vec. Neprispôsobujeme špeciálne svoj playlist tejto akcii, keďže máme jasno v tom, čo chceme hrať. Už dlhú dobu sledujeme x DJs, nové releasy, nové sety, z ktorých si vyberáme práve to, čo sa nám najviac páči. Chceme, aby to bolo čo najviac tanečné s pozitívnou náladou. Zahráme to tak, ako to v danej chvíli budeme cítiť, a tak aby sme boli spokojní my a hlavne ľudia, ktorí budú pred nami tancovať.

Naladiť sa na sound tejto mladej dvojice sa môžete prostredníctvom guestmixu, ktorý namixovali pre Monday Housin Martina Cehelského.

DRAHOSH

Určite každý, koho ste sa pýtali napíše, že Moonlight je úžasný event a je im veľkou cťou byť jeho súčasťou. 😊 Moonlight je hlavne iný… a ja mám rád veci, ktoré sú tak trochu iné, niečim jedinečné. Je síce postavený na komerčnom základe, ale keď ste tam, tak cítite, že to má svoj vibe, ktorý nezažijete nikde inde. Zažijete tam halovku s nadupaným bigroom soundom, čarovný set headlinera a neopakovateľný východ slnka pri techno divočine a to všetko na jednom mieste. Takže tak 😊

Set si pripravujem priebežne celý rok. Nie je to iba o jednom evente, pretože aj všetky ostatné sú dôležité, takže je to vždy sound, ktorý aktuálne hrávam. Navyše pri B2B sete, ktorý budeme hrať s Elsym to je vždy tak trochu aj o improvizácii, pretože inak by to bola nuda. Tento rok budem hrať v premiére viac ako 3 svoje veci, takže to bude aj o mojej produkcii. Dúfam, že to tam so mnou Elsy zvládne.

Naladiť sa môžete Drahoshovým setom zloženým čisto zo slovenskej a českej produkcie.

DJ EKG

Moonlight je jedno rodinné stretnutie djov v Prievidzi. Celé to tak aj začalo a som rád, že rovnako pokračuje aj v 2019.  Som neskutočne rád, že tu je asi najviac slovenských DJs na jednom mieste a každý DJ má čo ponúknuť. O to viac ma teší, že práve táto značka dáva priestor aj mladým DJom, ktorí majú vlastný stage. No a hrať po housovom velikánovi Claptonovi, bude veľká zodpovednosť a zároveň česť.

Kedže Claptone hrá viac housovo,určite môj set bude viac progresívno-techhousový. Máte sa na čo tešiť. Bude to ako každý rok,veľké 🙂

Naladiť sa môžeš prostredníctvom Yearmixu 2018.

ELSY

S Moonlightom som spojený od úplného začiatku takže mi prirástol k srdcu. Pamätám si ešte na pilotnú akciu Get Fun 100, ktorá predpovedala vznik Moonlightu. Bolo to jedno z mojich prvých vystúpení na veľkom stagei. Od vtedy je spomienok z každého ročníka neúrekom a ja sa už neviem dočkať, aké šialenstvo sa spustí tento rok na celé s Claptonom!

Veľké eventy majú vždy väčšiu pozornosť a prípravám venujem prirodzene viac času. Tak ako aj minulý rok odohrám na Moonlighte dva sety. Jeden s Drahoshom b2b na hlavnom stagei a druhý na našom techno stagei. Každý bude orientovaný inak. V skratke asi toľko, že na techne to pôjde minimálne o 10bpm rýchlejšie ako na hlavnom 😀

Naladiť sa môžete vďaka Elsyho warmup setu, ktorý odohral v M3 pred Mattom Sassarim ešte v januári 2019.

IMI JUHOS

Pre mňa osobne Moonlight znamená veľký krok, čo sa týka elektronickej hudby na Slovensku a zároveň veľký krok v DJingu v mojom živote. Je to vynikajúci indoorový event na SK a ja som nesmierne rád, že som dostal pozvanie.

Na môj Moonlight set sa pripravujem tak, že sledujem zahraničnú scénu, ktorá mi dáva inšpiráciu. Stále objavujem nové tracky, makám na sebe a preto sa máte načo tešiť. Bude to mega! Stay tuned!

Naladiť sa môžete vďaka jeho setu z nedávneho vystúpenia v Radosti.

MARTIN FROST

Moonlight pre mňa osobne znamená veľa a ešte viac pre mňa znamenajú ľudia, ktorí ho tvoria a podieľajú sa na jeho organizácií. Poznám ich a viem, že to robia od srdca a z toho pravého dôvodu, ktorým je ukázať ľuďom krásu elektronickej hudby. Veľmi si teda vážim pozvanie a som rád, že môžem byť súčasťou aj tento rok.

Vždy sa snažím ľuďom odovzdať svoje maximum a inak tomu nebude ani na Moonlighte. V poslednom čase sa snažím pracovať najmä so zvukom, aby som mohol ponúknuť dokonale vyladený set a hlavne svoj vlastný rukopis – sound. Set bude teda zložený aj s mojej vlastnej produkcie a editov, ktorými to chcem celé podmieniť. Momentálne mám úplne hotové tri tracky a na ďalších pracujem, uvidíme teda či to ostane len pri nich alebo sa do Moonlightu ešte niečo podarí. Každopádne verím, že ľudí moja hudba osloví a budem tak môcť aj ja svojou trochou prispieť k myšlienke Moonlight festivalu.

Spoznajte Martina vďaka jeho pravidelnému podcastu Tech Essence, ktorý je sprevádza jeho rovnomenný event v žilinskom Enjoyi.

MATTHEW

Jednoducho najkvalitnejší indoor event na Slovensku aký máme, chalani z Prievidze proste vedia ako na to ! Skvelý zvuk, stage design, osvetlenie, komfort. Mega si vážim že môžem byť súčasťou tohto úžasného projektu!

Pripravujem si set ktorým odprezentujem môj vlastný pohľad na tech-house music, štýl ktorý ma totálne dostal a chcem ho hrávať všade a stále, teším sa!

Spoznajte Matthewa vďaka jeho setu, ktorý odohral ako warmup v jeho rezidentnom klube pred vystúpením Elsyho.

PAUL LA POYD

Parádny zážitok na zimnom štadióne, pravdupovediac asi si neviem predstaviť, že byt to bolo niekedy niekde inde 🙂

Veľa času strávim hľadaním hudby, ktorú sa snažím skombinovať tak, aby to bolo zaujímavé, pestré, ale stále tučné na basovej linke. 🙂 Amen! 🙂

Naladiť sa môžete prostredníctvom Paulovho setu z edície Idem na Techno v Žiline.

PETER SPARKS

Moonlight je pre mňa doslova sviatkom. Každoročne sa teším na tento event aj kvôli tomu, že sa na ňom stretnú party family z celého Slovenska, zakaždým naozaj veľmi dobrá partia DJs a samozrejme aj skvelý organizačný tím. Som rád, že aj na takejto veľkej udalosti hrali a budú hrať headlineri s vyberaným hudobným vkusom a preto má Moonlight moju plnú podporu.

Svoj set začínam chystať už zopár týždňov pred akciou, pretože na techno stagei sú vždy naroční a vychovaní ľudia. Snažím sa komunikovať s ľuďmi pred samotným eventom a spolu s nimi sa tešiť kým nastane ten veľký večer!

Na Peťove vystúpenie sa môžete naladiť prostredníctvom B2B setu, ktorý odohral s Drahoshom na marcovej edícii IDEM NA TECHNO.

PROXIMA B

Moonlight je jeden z najlepších indoor festivalov čo tu máme, som rád že som znova dostal pozvanie odohrať set na tomto evente, minulý rok som si hranie náramne užil.

Na tento ročník si pripravujem naložený 3deck set aktuálneho prevažne hypnotického a bangin techno soundu. Vidíme sa na Techno stage.

Vychutnajte si Proxima B set, ktorý namixoval pre pravidelný INT podcast.

QUEEN B

Moonlight pre mňa znamená oslavu House a Techhouse music na Slovensku. Znamená stretnutie skvelej komunity ľudí (nielen medzi Djs), ale aj fanúšikov, z ktorých sa postupom času stali priatelia. V neposlednom rade je pre mňa Moonlight veľkou príležitosťou ukázať, že aj ženské zastúpenie z Oravy má svojmu publiku čo ponúknuť.

Prioritou QueenB je odovzdať kvantum energie. Príprava bude skôr vo fáze oddychu. (kidding :D) Keďže ma čaká náročné obdobie, prioritou môjho setu nebude vyhľadávanie novej hudby, práve naopak. Chcem ľuďom ukázať to, čo milujem a rovnako im chcem ukázať to, kto SOM.

Queen B si môžete vychutnať v exkluzívnom hodinovom setíku, ktorý namiešala len nedávno.

REDDIT

Moonlight je pre mňa jedinečná príležitosť, odprezentovať svoj sound na akcii kde bude ako headliner práve žijúca legenda Claptone.

Neustále sledujem novú hudbu, robím vlastné edity na tracky a pripravujem si loopy ktoré vdýchnu do setu kúskok môjho soundu.

Spoznaj Reddita prostredníctvom podcastu Organic.

 

SAKEL

Nevynechal som ešte ani jeden Moonlight. Každý bol niečím zaujímavý a z každého jedného mám super spomienky a zážitky. Keď ale všetky tieto fakty spojím do jedného celku, Moonlight pre mňa predstavuje hlavne event, na ktorom každoročne stretnem kopec mojich známych, kamošov a DJov v jeden večer na jednom mieste… Aj takých, ktorých som dlhšiu dobu nevidel a hlavne pre toto sa opäť teším na ten tohtoročný. Ako bonus pre mňa je, že odohrám svoj set na IDEM NA TECHNO stage. Týmto by som sa ešte raz chcel veľmi pekne poďakovať za pozvanie a tento rok sa teším na Moonlight dvojnásobne.

Budem sa pripravovať takisto ako na každú jednu akciu, ktorú som odohral alebo ešte len odohrám. Ja osobne nerobím rozdiely medzi akciami, či sú malé / veľké, či je to v malom klube alebo vo veľkom a pod. Vždy poctivo robím selekciu trackov, mením ich poradie v playliste, aby set nakoniec znel pre mňa, ale aj pre poslucháča čo najlepšie. Inak tomu nebude ani teraz v mojej príprave na Moonlight.

Naladiť sa môžete prostredníctvom Saklovho setu zo Sekvencie.

SINGY A EROL

Moonlight je pre nás srdcová záležitosť už od jeho začiatkov. Keď nám organizátori predstavili tento projekt, chceli sme sa stať jeho súčasťou a byť nápomocní. Prievidza je malé mesto a preto treba s párty revolúciou v tomto smere napredovať, podporovať ju a šíriť ju v tom najlepšom svetle.

Na náš spoločný afterparty set sa pripravujeme vo voľnom čase takmer každý deň. Žijeme s hudbou, posielame si novinky a hľadáme tracky, ktoré do seba zapadajú čo najlepšie. Takisto všetkých srdečne pozývame na zostávajúce warmup parties v Prievidzi, Žiline a Trnave. Tešíme sa na všetkých! 

Dvojicu Singy a Erol môžeš spoznať vďaka vynikajúcemu melodic warmup setu.

 

Autor: Shiwave
Kde aktuálne žúrujem a ako tam je, môžeš sledovať na mojom Instagrame
www.instagram.com/shiwave/

More in PLUS

To Top