Connect with us

Wavemag

Tvrďáci pomáhajú festivalom Fourtune Lige za duševné zdravie!

PARTY NEWS

Tvrďáci pomáhajú festivalom Fourtune Lige za duševné zdravie!

Tvrďáci pomáhajú festivalom Fourtune Lige za duševné zdravie!

Nápad zorganizovať festival, ktorý spojí hudbu s pomocou iným, sa zrodil už pred niekoľkými rokmi. A s radosťou môžeme konštatovať, že po mesiacoch príprav a plánovania sme aj tento rok úspešne pripravili podujatie na ktoré sa len tak nezabudne – už 3. ročník multižánrového Open Air Festivalu Fourtune sa uskutoční 12. – 13. júla 2017 v historickom prostredí opevneného kláštora Bzovík, situovanom pár kilometrov od mesta Krupina.

Prvý krát na Slovensku nás svojou návštevou poctí oficiálne oficiálne jeden z top 20 DJs sveta a kráľ žánru Hardcore – Angerfist. Ďalej nás na Hard Stage čakajú mená ako Akira ktorý pochádza až z ďalekého Hong Kongu alebo taký Rob Gee z USA, ktorí taktiež navštívia Slovensko po prvýkrát.

Žáner Drum’n’Bass plnohodnotne zastúpia veteráni scény –  Delta Heavy (UK) ktorí sú práve na svetovom turné do ktorého ochotne zapojili aj náš festival. okrem nich budeme hostiť ďalšie známe mená ako sú Optiv (UK), Was a Be (IT), Kiril z Macedónska, či starú legendu z Maďarska Solarcube spolu s vokalistkou ktorá si hovorí Sence, ďalej Counterstrike pôvodom z Juhoafrickej republiky… Je toho naozaj veľa, najlepšie prísť pozrieť a vypočuť na vlastné uši..

Okrem DnB a Hard stage sme pre Vás ako každý rok, tak aj teraz zohnali pravú tekno stenu – tentokrát sme spojili sily s najstaršou a najkvalitnejšou stenou pôsobiacou na Slovensku – Tekforce23. Stena bude rozložená priamo v podhradí, medzi jednou z bášt a obranným múrom.

Ďalej je na Vás pripravených ďalších 70 DJov z celého sveta z oblasti elektronickej hudby, ktorí prisľúbili svoju účasť bez nároku na honorár alebo za minimálnu čiastku, keďže sa hraním živia, čím nám rovnako dávajú priestor na vyzbieranie finančných prostriedkov, ktoré poputujú na účet OZ Liga za duševné zdravie.

OZ Liga za duševné zdravie – je mimovládna organizácia, ktorej hlavným cieľom je nezištná ochrana a podpora duševného zdravia Slovenskej populácie. Zastrešuje celkovo 38 pacientskych organizácií. Venuje sa poskytovaniu odbornej pomoci zadarmo, a zvyšovaniu povedomia verejnosti o možnostiach ochrany duševného zdravia a o možnostiach diagnostiky, liečby a rehabilitácie duševných porúch.

Odovzdané finančné prostriedky tohto ročníka budú využité na chod bezplatnej krízovej poradenskej linky Nezábudka.

 

V minulých ročníkoch sa nám podarilo odovzdať:

  • 2017 – OZ Margarétka – denný stacionár určený pre ľudí s rôznym telesným alebo mentálnym postihnutím. Odovzdaná suma – 1138
  • 2018 OZ Svetielko nádeje – detská onkológia v Rooseveltovej nemocnici – Banská Bystrica. Odovzdaná suma – 2007

 

Dúfame, že nás opäť navštívite, a že sa nám s Vašou pomocou podarí aj tento rok zdvojnásobiť odovzdanú sumu, a pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú.

VSTUPENKY zakúpite v sieti Ticketportal a na mieste.

Zdroj: TS
Foto: FB Fourtune festival

Continue Reading

More in PARTY NEWS

To Top