Connect with us

Wavemag

V Holandsku to myslia s party tento rok naozaj vážne!

Music news

V Holandsku to myslia s party tento rok naozaj vážne!

V Holandsku to myslia s party tento rok naozaj vážne!

Nedávno sme čítali pozitívne správy o tom, že holandská vláda plánuje spustiť tohtoročnú festivalovú sezónu od júla. Zdá sa, že to myslia naozaj vážne a narozdiel od iných sa nespoliehajú iba na dojmy, ale usilovne makajú na štúdiách. Uplynulý víkend sa konala prvá party po roku, na ktorej sa zišlo rekordných 1300 ľudí. Ide o experiment, ktorý má za cieľ zistiť, aké pravidlá budú potrebné pre zabezpečenie zdravia všetkých návštevníkov.

Amsterdamský Ziggo Dome má kapacitu 17 tisíc ľudí, ale pre túto príležitosť privítal iba 1300 návštevníkov. Všetci zúčastnení museli mať negatívny výsledok testu na koronavírus nie starší ako 48 hodín. Vybavili ich monitorovacím zariadením, ktoré snímalo všetok ich pohyb. Vo vnútri boli rozdelení do 6 skupín s rôznymi pokynmi k dodržovaniu rozostupov, noseniu rúšok či respirátorov. Účastníci boli vyzvaní, aby sa po piatich dňoch dali znovu testovať.

Na party v sobotu 6. marca zahrali Sunnery James & Ryan Marciano, Sam Feldt či Lucas & Steve.

Organizátor Tim Boersma verí, že akcia pomôže k opätovnému otvoreniu hromadných verejných akcií. Party bola spolu s obchodnou konferenciou, dvoma futbalovými zápasmi a komediálnou show jednou z vládou zaštiťovaných testovacích akcií. Na každej platili rôzne opatrenia, aby sa zistilo, čo funguje najlepšie.

My sami veríme, že sa podarí nastaviť pravidlá tak, aby bolo pre ľudí žúrovanie opäť bezpečné a fanúšikovia tanečnej hudby sa čoskoro budú môcť stretávať na tanečných parketoch po celom svete!

Zdroj: FB Sunnery James & Ryan Marciano a Novinky.cz

Autor: Shiwave
Kde aktuálne žúrujem a ako tam je, môžeš sledovať na mojom Instagrame
www.instagram.com/shiwave/

More in Music news

To Top