Connect with us

Wavemag

V Novej Cvernovke sa predstaví upbeatový projekt Ventolin

PARTY NEWS

V Novej Cvernovke sa predstaví upbeatový projekt Ventolin

V Novej Cvernovke sa predstaví upbeatový projekt Ventolin

TLAČOVÁ SPRÁVA

Kultúrne a kreatívne centrum na Račianskej 78. je miestom, kde pod jednou strechou nájdete ateliéri umelcov a kreatívcov, dizajn shopy, kaviareň i pestrý kultúrny program. Každý deň v týždni môžete sadnúť na električku číslo 3 a odviesť sa na predmestie za kultúrou, zábavou alebo len tak nakúpiť pekné veci, aké v Starom meste nenájdete. Program kultúrneho priestoru Novej Cvernovky je zložený z diskusií o aktuálnych kultúrno-spoločenských témach, prednášok o vede alebo architektúre, filmových premietaní, divadla, koncertov slovenských aj zahraničných interpretov či techno, house alebo oriental parties.

Záver predposledného novembrového týždňa sa bude v Novej Cvernovke, od štvrtka až do skorého nedeľného rána, niesť v znamení hudby. Odštartuje ho performer v úlohe producenta, hudobníka a DJa – David Doubek aka Ventolin. Nezmeškajte jedinečné vystúpenie tohto upbeatového projektu, ktorý kombinuje prvky elektra, raného acid housu, punku a techna. Ventolin používa najrôznorodejšie „krabičky“, efekty, hračky, synťáky a naživo s nimi vytvára nevyspytateľnú hudobnú performance. Štvrtkový koncert je poslednou možnosťou vidieť aktuálny repertoár Ventolina live. Po česko-slovenskom jesennom turné, bude nasledovať dlhšia koncertná prestávka z dôvodu prípravy nového albumu. Pred koncertom Ventolina vystúpi duo z Brna 1flfsoap. Ich tvorba vzniká tu a teraz, špecifikuje ju dravosť, melanchólia, loopy a surový sound živej elektroniky.

Ak ešte nemáte plány na piatkovú noc Nočná bude tou správnou voľbou. Nočná je technoparty s presahom, ktorá ponúka široký hudobný záber industrial techno, východoeurópsky warehouse a spája ho so stage designom, umeleckými inštaláciami v priestore, ktoré reagujú na aktuálne kultúrno-spoločenské témy. Predstaví sa francúzsky modulárny liveact Crystal Geometry, venezuelsko-berlínska eklektická techno DJka Hyperaktivist, pražský techno/tranceový projekt Trance Kafka a lokálni DJs – Peal, Matwe a Detekm.

V rytmoch elektronickej hudby bude program pokračovať aj v sobotu, tentokrát v štýle house music. Hlavným hosťou poslednej tohtoročnej Popular Night bude dj Guri zo slnečnej Malorky a labelu Sub_Urban. Guri patrí k eklektickým djom a je veľmi aktívny aj na producentskom poli, či v kapele Round Shaped Triangles. Guriho spája s organizátormi niekoľkoročná spolupráca. Rovnomenné grafické štúdio Popular vytvorilo kompletný redizajn celej sezóny releasov pre label Sub_Urban, ako aj jeho “komerčnejšiu” odnož Puro Music. Na sobotnej party sa predstavia aj Popular Djs v zložení – Rafo, Tasun, Wnchnz a Emd & Pure.

Nedeľa bude patriť divadlu a druhej repríze inscenácie Richard III.. Pod netradičné spracovanie tradičnej shakespearovskej tragédie sa podpísali tvorcovia- dramaturg Mário Drgoňa a rumunský režisér Silviu Debu. Predstavenie ponúka zo Shakespeara presne to, čo by ste možno nečakali – iróniu, sarkazmus a ten správny humor, no najmä zrkadlo všetkým, ktorí bažia po moci, ktorú sami nie sú schopní zvládnuť.

Tento týždeň sa v Novej Cvernovke určite nudiť nebudete! Stačí si vybrať alebo rovno navštíviť všetky podujatia. 🙂

 

FB EVENTS

Ventolin: https://www.facebook.com/events/684834198693155/

Nočná: https://www.facebook.com/events/419562405409639/

Popular: https://www.facebook.com/events/2627479307310408/

Richard III.: https://www.facebook.com/events/3097521213806931/

 

ZDROJ: TS

More in PARTY NEWS

To Top