Connect with us

Wavemag

V Prahe zomrel mladík oslavujúci maturitu na následky požitia drog

PLUS

V Prahe zomrel mladík oslavujúci maturitu na následky požitia drog

V Prahe zomrel mladík oslavujúci maturitu na následky požitia drog

Len 19 ročný chalan Vojta oslavoval v pražskom klube Storm maturitu z piatka na sobotu. Bohužiaľ, k oslave pridal aj tri tablety extáze, čo zapríčinilo kolaps, z ktorého sa neprebral ani v nemocnici. V stredu popoludní na následky kolapsu organizmu zomrel.

„Brácha byl na akci v klubu Storm. Kolem druhé hodiny ho dva vyhazovači vyváděli ven z klubu do sanitky. V té padl do kómatu,“ napísala na svoj Instagram sestra chlapc, ktorá už cez víkend vyhlásila pátranie po tom, čo sa vlastne stalo.  Informáciu o úmrtí potvrdila v stredu.  „Je konec. Vojtík svůj boj prohrál, už nežije,“ napísala.

Klub Storm na stránke udalosti o celej tragédii informoval: „Vojtu v klubu našel Marek Bureš (velký respekt) a vytáhl ho nahoru na vzduch a předal naší ochrance. Ihned jsme volali záchranku a Vojtu hlídali, doplňovali mu tekutiny a postupně mu ochlazovali organismus, tak abychom ho co nejdřív stabilizovali. Záchranka přijela rychle a s malou pomocí si do ní došel Vojta sám. Samozřejmě byl překoplej. Údajně spolkl tři extáze. Nic méně s námi komunikoval ještě v sanitce. Blahopřáli jsme mu k maturitě a snažili se mu vysvětlit, ať na sebe dává příště větší pozor, a že 3 jsou vážně moc.“

Práve Storm club už viac ako rok spolupracuje s programom Hard & Smart (neziskovka Podané ruce) pre šírenie informácií o klubovom prostredí a drogách. V klube sa o svojich návštevníkov naozaj príkladne starajú a poskytujú im pomoc, ak majú pocit, že už to „prehnali“. Vždy je k dispozícii napríklad dostatočné množstvo pitnej vody zadarmo.

Za redakciu Wave Magazine vyjadrujeme úprimnú sústrasť Vojtovej rodine.

Veríme, že týchto prípadov bude do budúcnosti iba ubúdať a ľudia budú viac dbať o svoje zdravie. Máme ho totiž iba jedno.

 

 

Zdroj: Refresher.cz
Autor: Shiwave

More in PLUS

To Top