Connect with us

Wavemag

Vianočný Masaker 2018: Svetový DJský unikát v Martine

PLUS

Vianočný Masaker 2018: Svetový DJský unikát v Martine

Vianočný Masaker 2018: Svetový DJský unikát v Martine

Aj keď som pred nedávnom vyhlásila, že pre mňa klubová sezóna 2018 končí, zrejme som akosi pozabudla na svoju obľúbenú party tradíciu, ktorá sa vždy koná v tom neurčitom čase na konci decembra – niekde medzi Vianocami a Silvestrom, kedy vôbec neviete aký je deň v týždni a už vôbec nie dátum. Vianočný masaker.

Premýšľala som, koľko rokov má táto tradícia a ono to bude, myslím, už päť rokov. Premiérová edícia sa konala ešte koncom roka 2013. Vtedy sme tam šli aj s Drahoshom a Aamonom cestou z narodenín, ktoré oslavoval Folly deň predtým na východe. Úprimne? Bola som veľmi skeptická. Party v nedeľu? Na Slovensku? Napriek natrieskanému lineupu, v ktorom boli snáď všetci významní DJs, ktorí vtedy na scéne pôsobili, som neverila, že sa klub môže naplniť. Návštevnosť nebola nijako rekordná, ale pravda je taká, že sa počas tej noci zabavili všetci tak, ako už dávno predtým nie. A to nielen bežní návštevníci na parkete, ale aj DJi.

Shiwave a Drahosh

Rok od roka na VIANOČNOM MASAKRI stúpa návštevnosť. Vo VIPke – alebo teda na balkóne, ktorý sa na túto noc premení na zoologickú záhradu pre DJs, sa stretáva každý rok viac a viac DJs. Rovnako ich každý rok čoraz viac zahrá. Tento rok sa dokonca premenila zadná časť klubu na druhý stage, aby mohol zahrať naozaj každý z 30tich DJs, ktorí boli na lineupe. Ani my na EDMANII sme nemali v jeden deň toľko DJs. 😀

Masaker nikdy pre mňa nebol o party a tancovačke ako takej. Vždy to bolo hlavne o stretnutí všetkých možných kamošov, DJov a fanúšikov tanečnej hudby. Tento rok však hudobný prejav niektorých DJs vo mne zarezonoval viac ako kedykoľvek predtým a preto by som ich rada pochválila. Ako prvú vyberám zástupkyňu nežnejšieho pohlavia – Mišku, ktorá pôsobí pod menom QueenB. Nielen pre mňa, ale pre viacerých v Strojári, bola prekvapením noci. Selekcia trackov, technické prevedenie, ale… to najdôležitejšie – PREJAV! Neskutočný. Zamilovala som sa. Ozaj.

QueenB

Veľmi zaujímavé spojenie nastalo aj v prípade Martina Cehelského a Jordyho Raya. Obaja si dali v lete hudobnú výchovu na Defected Croatia, čo sa odrazilo aj v ich hudobnom prejave. Samozrejme, hudobne mi dušičku poláskali aj Gombo & Štaffo, Emtydee, či Peter Sparks s Martinom Frostom. Rada by som vyzdvihla aj prácu Mirka Ekgho, ktorý na druhom stagi predviedol topkový výkon ako light jockey a verím, že keď ho omrzí kariéra DJa, pán Tuček mu zverí svoje svetielka v Ministry. 😉

Tradíciu, ktorá spája DJs, založil v 2013 Človek s veľkým Č – Ľubo Syky Sýkora. Tento rok sme sa po prvý raz stretli bez neho, pretože v jari odišiel. Všetkým nám chýba, ale myslím, že keď videl, ako sme si jeho pamiatku uctili, bol na nás pyšný.

Katka a Ľubko Sýkoroví, Vitalij a Shiwave (2015)

Veľké ĎAKUJEM putuje „tam hore“ Sykymu, ďalej však chcem poďakovať v mene nás všetkých DJských hostí Peťovi Slnkovi a celému Strojáru, ktorí sa o nás krásne starajú každý rok. Nenechajú nás ani hladných, ani smädných. V neposlednom rade patrí veľká vďaka Mirkovi Ekg, Maťkovi Emtydee a Brankovi – Gombovi, ktorí sa tiež výrazným dielom zapájajú do organizácie VIANOČNÉHO MASAKRA. Taktiež ďakujem patrí všetkým DJs, ktorí zahrali a vytvorili skvelú atmosféru. Myslím, že toto NAŠE stretnutie je celosvetový unikát a ja som rada, že som už 5 rokov jeho súčasťou.

DJská rodina na (po)vianočnom masakri 2018

Do nového roka si prajem, aby sa táto tradícia zachovala a rozvíjala každým rokom viac a viac. Prajem si, aby sme tú našu malú slovenskú scénu budovali naďalej poctivou mravčou prácou. Prajem si, aby NAŠA komunita rástla, aby sme si mohli hrať krásnu hudbu a mali vždy dostatok poslucháčov.

Krásne fotky od Chrziho nájdete na fanpage DJ EKG a oficiálny klubový report nájdete po kliknutí TU. Ak chcete vidieť pár „live“ stories, tak ich nájdete v mojom výbere na Instagrame.

Autor: Shiwave

More in PLUS

To Top