Connect with us

Wavemag

Viete, ktoré sample banky sú najlepšie na produkciu techhouse? Prinášame vám 5 tipov

PLUS

Viete, ktoré sample banky sú najlepšie na produkciu techhouse? Prinášame vám 5 tipov

Viete, ktoré sample banky sú najlepšie na produkciu techhouse? Prinášame vám 5 tipov

Nie je žiadnym tajomstvom, že sa sample banky stali bežnou súčasťou produkcie. Možno kedysi dávno nenávidená vec producentov, avšak pravdou je, že tento spôsob uľahčovania si práce prináša veľké množstvo novej hudby, ktorú môžu DJi prezentovať publiku. Používanie sample baniek je stále veľmi často preberaná téma, pretože z kvalitnej banky môžete vytvoriť celý track, avšak nikde nie je napísané, že to tak musíte urobiť. Používajú ich aj veľké mená a keď sa pozriete trochu do minulosti, tak aj prvé house tracky vznikali práve samplovaním starých nahrávok.

Prinášame vám prehľad najzaujímavejších baniek, ktorých zvuky často počujeme v množstve trackov nielen od začiatočníkov, ale aj profesionálnych DJov. Banky je možné zakúpiť na oficiálnych stránkach výrobcov, ale aj Beatporte.

  1. Turbosamples patria už dlhú dobu medzi top na trhu. Svojim mierne komerčným soundom presne trafili to, čo sa hrá v kluboch a ich zvuk bude použiteľný aj o nejaký ten rok neskôr.

2. Unity samples patria pod dobre známu značku producenta menom D-Unity. Jeho typický sound teraz vďaka bankám produkuje čoraz viac ľudí.

3. Toolroom si ide svoj zvuk už od vzniku tohto vydavateľstva. Dôkazom je aj množstvo bánk, ktoré sa časom dostali na trh. Aktuálna je práve od producenta menom Belocca.


4. Ak hľadáte značku, pod ktorou vychádza veľké množstvo žánrov, tak určite zbystrite pozornosť pri Cr2. Ich zvuk je aktuálny, masívny a veľmi čistý

5. Na koniec je tu trochu undergroundovejší sound, ktorý poteší nielen producentov techhouse ale aj techna. Toto jednoznačne musíte mať.

More in PLUS

To Top