Connect with us

Wavemag

Walkman oslávil 35 rokov!

PLUS

Walkman oslávil 35 rokov!

Walkman oslávil 35 rokov!

Šikovná vecička „do vrecka“ oslávila 1. júla svoje 35. výročie od uvedenia na trh. Zaspomínajte si s nami na časy, keď sme si „tú svoju“ hudbu nahrávali na pásky, počúvali cez walkmany a pre šetrenie bateriek používali ceruzky.

Pôvodný Walkman priniesol so sebou revolúciu v kultúre počúvania hudby, keďže umožnil ľuďom nosiť si hudbu podľa vlastného výberu vždy so sebou. Na trh ho uviedla spoločnosť Sony v Japonsku pod názvom Walkman, v USA ako Soundabout, vo Švédsku to bol Freestyle a v UK používali názov Stowaway.

Toto revolučné zariadenie skonštruoval na požiadanie inžinier audio divízie spoločnosti Sony – Nobutoši Kihara. Reagoval tak na túžbu jedného z predsedov – Moritu, počúvať obľúbené opery počas častých transatlantických letov. Názov Walkman sa spočiatku Moritovi nepáčil, no keďže spoločnosť investovala už kopec peňazí do reklamy, názov ponechali. Názov Walkman do dnešných čias zľudovel až tak, že neoznačuje iba značku walkmanov od Sony, ale stal sa všeobecným názvom pre osobné kazetové prehrávače.

Spoločnosť Sony vo svojej minulosti neustále venovala veľké úsilie zlepšovaniu tejto prevratnej novinky na prehrávanie hudby. Magnetofónové kazety nahradili CD disky, neskôr prišli MiniDisc prehrávače a v súčasnosti sú tu MP3 prehrávače.

V roku 2010 spoločnosť Sony ohlásila ukončenie výroby legendárnych kazetových zariadení Walkman. Označenie „Walkman“ však prežilo a v súčasnosti označuje prenosné MP3 prehrávače.

Autor: Shiwave
Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Walkman

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

More in PLUS

To Top