Connect with us

Wavemag

Zažite festival aj doma! Nová letná hymna #MADEINSLOVAKIA

Music news

Zažite festival aj doma! Nová letná hymna #MADEINSLOVAKIA

Zažite festival aj doma! Nová letná hymna #MADEINSLOVAKIA

Nechajte sa zviesť slnkom za každého počasia a užite si hudobnú pecku od talentovaných slovenských producentov Dinela a Dlugosha.

Toto leto prináša mnohým z nás skutočne veľa výziev. Hudobní producenti taktiež nie sú žiadnou výnimkou a pri tvorbe letnej novinky pre festival Sundance sa poriadne zapotili. Spojiť nápad v ktorom chcete zachytiť dokonalosť letného dňa v najdaždivejšom júni za posledných 60 rokov chce poriadnu dávku bláznovstva, odvahy a šťastia. Im sa to však podarilo. Dinelo a Dlugosh sú dôkazom, že na dobré sa čaká a že kvalitnú hudbu vieme robiť aj na Slovensku.

Novinka “Feel the Sun”, mala premiéru 19. júla no za predošlých 5 mesiacov prešla viacerými premenami, čo však na kvalite práve pridalo: “Práca na tejto skladbe bola od úplného začiatku iba pozitívna a myslím si, že sa to odzrkadlilo aj na finálnej verzii. Neskutočne sa z tohto projektu teším a verím, že s tým ešte bude spojených veľa zážitkov!” prehlásil Dlugosh. Vo vokáloch možno počuť speváka z Los Angeles, s ktorým už Dinelo predtým spolupracoval a perfektne sa hodí do celého konceptu tvorby.

Skladba srší úprimným vizuálom, plnom úsmevov, radosti zo života a dokonalej scenérie prírody Slovenska. „Ako v piesni, tak aj v klipe sme sa snažili zachytiť atmosféru letného dňa v každej jeho fáze – od obedného ostrého slnka až po melancholický západ. Verím, že sa nám to podarilo a ľudia si týmto klipom zlepšia náladu aj v upršaných dňoch“, povedal režisér a kameraman klipu v jednej osobe Peter’s Touch.

Song je okrem nádejného letného hitu aj oficiálnou hymnou tohtoročného Sundance festivalu, najväčšom festivale elektronickej tanečnej hudby na Slovensku, kde si obaja zahrajú svoje sety už 23. júla. Z účastníkov sú nadšení aj samotní organizátori: ”Chlapci patria už k našim stáliciam festivalu a páči sa mi, ako s festivalom rástli a pristupovali k svojim vystúpeniam, či už Dinelo od roku 2013 alebo Dlugosh od roku 2015. Ich profesionálny prístup za tie roky rozhodol, že sa vyšplhali nie len na headline časy festivalu ale, že práve oni boli oslovení pre SunDance Anthem 2020. Mám z toho skvelý pocit a cítim satisfakciu, že som pred rokmi zvolil správne,” dopĺňa CEO festivalu Jozef Petriľák.

Dlugosh, je nezávislý hudobný producent a DJ. V súčasnosti je považovaný za jedného z najlepších a najtalentovanejších producentov elektronickej hudby na Slovensku. Jeho skladby poznajú po celom svete a získal si podporu aj svetoznámych mien ako sú Martin Garrix, The Chainsmokers či Major Lazer.

Dinelo vôbec nezaostáva a už vo svojich 23 rokoch sa môže pýšiť titulmi “hudobný producent, skladateľ, songwriter a DJ”, ktorý ma za sebou mnoho úspešných spoluprác a hitov v popredných rádiových rebríčkoch. Produkuje elektronickú tanečnú hudbu s prvkami populárnej hudby a jeho singel "Leave Me Now" bol v roku 2018 najhranejšou skladbou na Slovensku.

Sme zvedaví, čo na počin chalanov hovoríte vy!

Zdroj: PR

More in Music news

To Top