Connect with us

Wavemag

Značka MOODY oslavuje 10. výročie

PARTY NEWS

Značka MOODY oslavuje 10. výročie

Značka MOODY oslavuje 10. výročie

Oslavy budú veľkolepé, začínajú v piatok 13. októbra v Aldea Clube  

Pre komunitu slovenských fanúšikov nezávislej elektronickej tanečnej hudby nastali s príchodom značky Moody dobré časy. Za 10 rokov svojej existencie stihli jej zakladatelia zorganizovať 90 eventov, a to aj napriek dvojročnej pandemickej pauze, vybudovať si dobré meno doma aj v zahraničí a nachystať ďalšie zaujímavé prekvapenia, o ktorých vás budeme čoskoro informovať.   

Bolo to presne 11. októbra 2013, kedy sa v Tornali uskutočnila prvá Moody noc. Stalo sa tak v podzemí tohto nenápadného mestečka, v pivnici vtedajšieho Giardino Cafe. Na večierku zahrala producentská dvojica Sauberstaub (HU) a zakladajúce trio značky: Denes Toth, Gustawson a VJ Mowonic.

Po takmer dvojročnej tornalskej rezidencii sa Moody presunuli na rezidenciu do košickej Tabačka Kulturfabrik, neskôr do kina Úsmev a po štvorročnom úspešnom fungovaní začali organizovať prvé akcie aj v Bratislave. Najprv sa udomácnili v Radosti, nasledoval IXEL (dnes známy ako WAX), Sundeck a momentálne sa Moody teší z novej rezidencie v novootvorenom bratislavskom tanečnom klube Aldea, v ktorom sa uskutoční aj narodeninová Moody noc.

  1. narodeniny Moody v Aldea Clube: Moody x YUBIK (AFTERLIFE)

V rámci osláv 10. výročia vzniku značky sa v piatok 13. októbra Moody prvýkrát predstaví v priestoroch novovzniknutého Aldea Clubu v Bratislave. Na novej rezidentnej noci bude Moody hostiť talentovaného nemeckého producenta Yubika známeho z vydavateľstva Afterlife, ktorý sa na Slovensku predstaví prvýkrát.

V line-upe nebudú chýbať rezidenti Moody: Denes Toth a Konik. Denes Toth je DJ a hudobný producent, ktorý značku Moody zakladal. Od jej založenia sa usiluje posúvať hranice, prinášať svetové mená, kvalitný zvuk a špičkovú vizualitu. Konik reprezentuje najmladšiu generáciu nadšencov elektronickej hudby.

Nové priestory klubu Aldea sľubujú doteraz nevídané kvality klubovej kultúry v Bratislave.

DJ sety sa uskutočnia na sound systéme svetovej značky d&b audiotechnik v špeciálnej akustickej úprave a tešiť sa môžete aj na jedinečnú inštaláciu LED panelov a ďalších svetiel.

5 zaujímavosti o značke Moody

  1. Na Moody nociach zahrali predstavitelia všetkých významných vydavateľstiev, vrátane Afterlife, Diynamic či Radikon.
  2. Mená ako Denis Horvat, Coeus, Frankey & Sandrino, Egbert, Secret Factory, Mulya, Sobek, Peter Makto, Justrice, za ktorými by fanúšikovia kvalitnej elektronickej tanečnej hudby museli vycestovať do zahraničia, zahrali premiérovo na Slovensku na Moody eventoch.
  3. Moody atakujú stovku úspešne zorganizovaných eventov. Všetky, ktoré sa doposiaľ udiali, nájdete na tomto odkaze.
  4. Pre hudobnú inšpiráciu odporúčame navštíviť Moodyverse Music Blog, kde nájdete veľa dobrej muziky.
  5. Do pozornosti dávame aj playlist Moody Selections, ktorý týždenne prináša čerstvú nádielku elektronickej hudby nielen na instagrame, ale aj prostredníctvom rovnomenného playlistu na Spotify.

Text: Aleandra Paulovičová

 

More in PARTY NEWS

To Top