Connect with us

Wavemag

Znovuzrození legendárního mejdanu DROP THAT proběhne už tento pátek ve Storm Clubu!

PARTY NEWS

Znovuzrození legendárního mejdanu DROP THAT proběhne už tento pátek ve Storm Clubu!

Znovuzrození legendárního mejdanu DROP THAT proběhne už tento pátek ve Storm Clubu!

Hudební svátek Drop That je po tříletém spánku zpět – už tento pátek proběhne jeho další edice s podtitulem Resurrection v pražském Storm Clubu! Jako hlavní hvězdy vystoupí britský dubstepový projekt MODESTEP se svým DJ Setem, jump-upové projekty Ego Trippin nebo Kleu a jako support zahraje špička české (nejen) Jump-Up DNB scény!

Historicky první akce s názvem DROP THAT proběhla už dlouhých 7 let zpět, v roce 2016, jakožto v Čechách do té doby nevídaný koncept – hudební večírek, který měl v rámci specifických venues prezentovat zdejšímu publiku současnou hudbu, která hýbala britskými ostrovy – tedy neobvyklý žánrový mix Dubstepu, UK Grime a Jump-Up DNB. Kromě hudební stránky se akce DROP THAT vždy zaměřovaly na jedinečný stage a light design.

Za 5 let konání se na Drop That vystřídaly legendární jména jako Foreign Beggars, SASASAS, Macky Gee, P Money, Modestep, Hedex, Ocean Wisdom, Original Sin, Heist, Ragga Twins, Gentlemens Club, Cookie Monsta, Funtcase nebo Logan D. Za tu dobu se Drop That konal v nejrůznějších pražských lokacích – v Hale 70 na Kolbenově, v Holešovické tržnici, v prostorách dnešního klubu Fuchs2 nebo na Výstavišti v Holešovicích.

Po dvou letech zimního spánku je na čase zahájit novou kapitolu fenoménu zvaného DROP THAT – už v pátek 20. ledna 2023 v prostorách pražského Storm Clubu. Změnilo se místo, zůstal důraz na rozmanitou dramaturgii a jedinečný stage/light design.

Modestep vznikli v roce 2010 jako čtyřčlenná kapela kombinující dubstep a electro-rock. Po vydání první desky Evolution Theory se dostali na pomyslné výsluní v rámci celosvětové populární hudby a pronikli i do mainstramových rádií. V průběhu let došlo v Modestep k mnoha personálním změnám, což vyústilo v to, že se z čtyřčlenné skupiny stal jednočlenný projekt Joshe Frienda, který dodnes pod jménem Modestep vystupuje a vydává mnoho nové hudby, naposledy například EP Diamonds z roku 2022. Za zmínku také stojí například kolaborace s Hedexem nazvaná On My Mind.

Ego Trippin je britský dvoučlenný projekt, který tvoří producenti Ian a Matt a na DNB/jungle scéně se pohybují od roku 2001, tedy neuvěřitelných 22 let! Za tu dobu se jejich hudba objevila na celé řadě předních Jump-upových labelů jako například legendární Low Down Deep, Souped Up nebo Super Lit. Jedná se o zástupce toho tvrdšího, co v Jump-Up DNB vzniká, ve své produkci propojují mohutné basové linky s vysokými tóny řízného jump-upu. Za svoji kariéru mimo jiné spolupracovali se jmény jako SASASAS, MC Bassman, nebo Mr. Traumatik.

Ze zahraničních hostů také vystoupí britský dvoučlenný producentský projekt Kleu, který se může pyšnit například několika zářezy na legendárním youtube kanálu UKF Drum & Bass nebo majitel legendárního DNB radia Rough Tempo – Scoundrel.

V rámci celého večera budou pro návštěvníky nachystány hned dvě unikátní stage – Resurrection Stage a Next:Gen Controller Stage. První jmenovaná je situovaná v hlavním sále klubu a vyznačuje se velice specifickým a minimalistickým stage & light designe,, který bude založen primárně na kontrastu černé a bílé barvy. Na té vystoupí  hlavní zahraniční hosté a mohnutný český support. Next:Gen Controller Stage se nachází v zadní části klubu. Dohlážet na dění na této stagi bude legendární robot CONTROLER, kterého určitě znáte kromě našeho klubu také z legendárního Let It Roll festivalu. Stage protentokrát ovládne progresivní česká Next:Gen CREW, která si navíc založila vlastní label Next:Gen Audio, na kterém pravidelně vychází tracky od předních i začínajících českých producentů. Můžete se těšit na noc plnou toho nejlepšího z aktuálního DNB soundu.

Drop That: Resurrection w/ Modestep DJ Set, Ego Trippin, Kleu & More
20.1.2023
Start: 21:00
End: 06:00
Oficiální facebook event
Předprodej vstupenek

Line-up:

♫ ARTISTS ♫

✪ Main Stage ✪

► MODESTEP DJ SET /UK/
► EGO TRIPPIN /UK/
► KLEU /UK/
► SCOUNDREL /UK/
► MAGENTA
► AKIRA
► MALCUTH
► JUNGER
► SADLUCK

✪ Next:Gen Crew Stage ✪

► CRITICAL J
► UPFOCKERZ
► PRASE
► SKOLASHNIKOV
► ROCKI
► AKADEMY
► FOREST ANIMAL

✪ MCs ✪

► BREJCHUS PAVIÁN
► JELEN
► BADDABAP
► PLIO
► KILLFIRST

More in PARTY NEWS

To Top