Connect with us

Wavemag

Zoltán Kállay / ZK alias DJ Zolee – rozhovor

Music news

Zoltán Kállay / ZK alias DJ Zolee – rozhovor

Zoltán Kállay / ZK alias DJ Zolee – rozhovor

TLAČOVÁ SPRÁVA – uverejnená v pôvodnom znení bez gramatických a štylistických úprav redakcie Wave Magazine.

ZK alias DJ Zolee, výdava na DJ Camp Labely svoje EP Every Beat a Shadow, nejde o žiadneho začiatočníka, veď na Talianskom vydavateľstve Subwoofer Records, dnes Techno Never Dies Records vydáva už niekoľko rokov.

My sme sa rozhodli ZK alias DJ Zolee „Zolimu“ položiť niekoľko otázok:

Kedy a za akých okolností si privoňal k DJskému chlebíku?

K DJingu som sa dostal úplne náhodou ako 14 ročný v roku 1993. Pamätám sa na úplné začiatky, keď sme hrali ešte z magnetofónových kaziet, čo je asi pre dnešných DJov nepredstaviteľné , ale dalo sa a mali sme z toho obrovskú radosť. Niekedy sme hrali za dobrý pocit, niekedy za občerstvenie, ale postupom času prišli aj financie. Kazety vystriedali CD-čka a neskôr LP-čka, hlavná, ale bola láska k hudbe a láska zabávať ľudí.

Menil sa Tvoj hudobný vkus?

Áno samozrejme, keď som hral na „gramcoch“, to bolo v rokoch 2005 až 2013, to som hral prevažne Hip Hop, R´n´B a Progresívny House. Ozajstná zmena však nastala v roku 2018, keď som vďaka Borisovi Brejchovi a jeho tracku Gravity spoznal hudobný štýl Minimal Techno, čo je vlastne štýl pre dospelých, asi tak by som to nazval a tento hudobný žáner ma úplne pohltil a už pôsobím len v tomto štýle, respektíve vo vlastnom štýle minimalu.

Čo predchádzalo k tomu, že si začal produkovať a čo Ťa k produkcii posunulo?

V podstate na toto je jednoduchá odpoveď. Po päťročnej odmlke, keď som sa vďaka priateľke rozhodol na „comeback“ som si povedal, že v hudobnom svete by som za sebou chcel niečo zanechať a vystúpiť z radov DJ-ov, ktorý hrajú len skladby iných interpretov a chcel som vystúpiť aj s radou DJ-ov a Producentov, ktorí tvoria EDM, lebo je ich aj na Slovensku veľa a chcel som prísť s vlastným štýlom, kde by som bol iný a tým pádom aj výnimočný, ale nech toto neberie nikto tak, že so namyslený. Som úplne obyčajný človek so snami, ktoré si chce splniť.

Akú hudbu produkuješ?

Na túto otázku je ťažšie odpovedať, je to vlastne zmiešanie Minimal techna, High tech minimalu, deep tech minimalu, tech house-u, trocha trance-u, progressivneho house-u, týmto vznikol taký ten môj vlastný štýl, ktorý som nazval Progress Tech Minimal :–)).

Čo Ťa ovplyvňuje pri tvorbe?

V tvorbe ma najviac ovplyvňujú emócie, pocity v danej chvíli z danej situácie. Ako príklad by som uviedol track Infected, ktorý vznikol v marci hneď na začiatku pandémie u nás aj keď za námet som si nedal priamo tú pliagu, ale to že ľudia sa infikovali našou formáciou „ZONErs“ a takéto tracky vznikli aj teraz, ktoré sú ešte voľné.

Máš vonku nové EP, čo ním chceš povedať, odkázať, aké posolstvo so sebou nesie?

Ja som človek, ktorý je plný optimizmu a práve preto som nastavený tak, že nech je hoci ako ťažko, vždy vidím to svetlo na konci tunela a vždy sa nájde niečo za čo sa oplatí žiť. Myslím si, že do svojich trackov dávam tú nadej pre ľudí, že sa netreba vzdávať a nech je to hoci ako absurdné choďte si za svojimi snami, ale nech sú tie vaše sny také, ktoré prinesú pozitívnu hodnotu aj pre iných ľudí a nie zlo.

Kto je Fan Tomas?

Kto je Fa Tomas? No v prvom rade je to úžasný mladý človek, ktorý má tak isto ako ja veľký sen za sebou niečo pozitívne nechať ako aj ja v hudobnom svete. Je to mladý talentovaný rapper a spevák z Bratislavy, je veľmi usilovný okrem toho, že pre mňa pripravuje vokály, tak robí na vlastných trackoch, okrem toho pracuje ako taxikár a čo si na ňom neskutočne vážim je to, že okrem tohoto všetkého, keď začala korona išiel pracovať aj ako sanitár do prvej vlny. Jednoducho povedané klobúk dolu pred ním.

Napĺňa Ťa hudba a cítiš, že sa jej chceš venovať celý život?

Bez hudby si život neviem predstaviť, je úplne súčasťou môjho života. Samozrejme každého DJa a producenta je sen sa venovať hudbe celý život a v tom nie som výnimka ani ja, samozrejme okrem tejto práci vykonávam aj manuálnu.

Na čo sa môžeme tešiť?

Toto je veľmi dobrá otázka. Budúcnosť je nevyspytateľná a hlavne teraz. Samozrejme v produkcii neprestanem, tá pôjde ďalej, snažím sa každý mesiac pustiť von novú vec, chystám samozrejme aj Year mix 2020 z vlastných, aj iných skladieb aj vo video forme a ak to aj „Boh“ bude chcieť a samozrejme ľudia, tak veľmi rád sa zúčastním na akciách, či už v kluboch, či na festivaloch.

 

TLAČOVÁ SPRÁVA – uverejnená v pôvodnom znení bez gramatických a štylistických úprav redakcie Wave Magazine.

www.djcamp.sk

TS: pripravil/ Erik Horvath PR manager DJ Camp Label , 0903327289, djcamp@djcamp.sk

 

More in Music news

To Top